VÝHODY ÚČASTNÍKŮ:

POŘADATEL – si mohl určit vstupné s vědomím, že publiku nabízí čtyřnásobek ceny zpět (viz níže „PUBLIKUM“). Kulturní akce jsem proto pořádal jako prototyp systému, kdy jeho zjevné výsledky vítali pořadatelé nejen kulturních či společenských akcí, ale i těch sportovních, počínaje nejvyššími soutěžemi. Kupónové knížky s jedinečným číslem opisovaným na jednotlivé kupóny jsem vyráběl za pětikorunu a pořadatelům je nabízel za desetikorunu, kterou si stejně plánovali přirazit na vstupném, neboť publiku nabízeli 4x více v „desetikorunách“.

PUBLIKUM – tržilo na kvalitním kulturním zážitku, po kterém si mohlo vstupenky vyměnit za kupóny čtyřnásobné hodnoty, které přijímaly spolupracující firmy různých sortimentů místo peněz z pěti či deseti procent. Nákup za 1000 korun tak byl zpravidla o 50 až 100 korun levnější. Jinými slovy: Publikum získávalo postupně peníze investované do vstupenky zpět, přičemž každá další stokoruna utracená v síti spolupracujících obchodů přinášela čistý zisk od pěti do deseti korun. Z toho je jasně patrné, že zakoupení každé další vstupenky již nešlo na vrub rodinného rozpočtu, ale zisku z popisovaného systému, který skvěle propagovala:

OBCHODNÍ SÍŤ. Ta si akceptování kupónů nemohla vynachválit, protože získávala poučené zákazníky z řad publika, oslovovaného z pódia. Pokud jen jediný účastník obdržel za 100 korun SLOSOVATELNÉ kupóny, držel v ruce kromě čtyřiceti losů také 400 korun. Pokud by je všechny použil v obchodní síti z pěti procent, musel by utratit minimálně 8.000 korun. Zdánlivou ztrátu tržby kompenzovala bezplatná propagace spolu se zvýšeným obratem. Publikum u smluvních partnerů sledovat slevové akce nepotřebovalo. Mohlo zde nakupovat se slevou celoročně. Navíc nešlo jen o slevy! Každým kupónem byl aktivován odevzdaný los! Při placení se publikum stávalo tím nejlepším doporučením pro dosud neznalé či váhající. „Za málo peněz bylo skutečně HODNĚ muziky“ (viz také videa ve sloupci vpravo).